Oferta

 • Szkielet domu

  Szkielet domu

 • Plan domku letniskowego

  Plan domku letniskowego

 • Pokrycie szkieletu

  Pokrycie szkieletu

 • Ocieplenie ścian

  Ocieplenie ścian

 • Efekt końcowy

  Efekt końcowy

Domek letniskowy całoroczny 35 m

 

System szkieletu stalowego domu letniskowego jest najtańszą metodą wybudowania domku na własnej działce. Nie wymaga ciężkiego sprzętu typu dźwig oraz drogiego transportu.
Projekt jest dostosowany do budowy w systemie gospodarczym, co znacząco obniża poniesione koszty. Dom można zmontować całkowicie samodzielnie nie wymaga skomplikowanych narzędzi, ani fachowej wiedzy.
Elementy są opisane, precyzyjnie docięte, ponumerowane i przygotowane do montażu. Konstrukcja składa się z ram które ważą nie więcej niż 20kg (wystarczy dwie osoby i żadnych maszyn). Od grubości zastosowanej izolacji zależy czy dom będzie całoroczny lub letniskowy.

Domek rekreacyjny 35 m bez pozwolenia

Aktualnie obowiązujące przepisy nie wymagają pozwolenia na budowę przy stawianiu małego domku letniskowego. Należy wziąć pod uwagę, że planowany obiekt musi spełniać kilka warunków – mieć powierzchnię do 35 metrów kwadratowych, być budynkiem parterowym oraz wolnostojącym.

Budowa domu bez pozwolenia 35 m szkieletowego stalowego

Przedstawiony tu projekt jest posadowiony na płycie fundamentowej zbrojonej grubości 15 cm izolowanej od gruntu folią.

Domy szkieletowe stalowe, tak jak w przypadku innych konstrukcji, są budynkami całorocznymi. Jedynie trzeba zadbać o ich izolację termiczną. W tym celu najczęściej stosuje się wełnę mineralną, umieszczoną w ścianach zewnętrznych.
Konstrukcje stalowe są niezwykle wytrzymałe. Dzięki powleczeniu ich powłoką cynkowo-ogniową odporne są na korozję. Nie muszą się, więc Państwo obawiać, że wzniesiony dom zniszczy działanie czynników atmosferycznych.
Wewnętrzne ściany buduje się z płyt gipsowo-kartonowych, zewnętrzne z płyt cementowych lub wodoodpornych płyt OSB. Materiał elewacyjny może zaś być niemal dowolny od tynku cienkowarstwowego zrobionego na okładzinie zewnętrznej, aż po mur klinkierowy.

Script logo